Domov...prva stran... Domov...prva stran...
ORGANIZACIJA :: TEKMOVANJA :: FOTOKRONIKA :: PONUDBA :: PROPOZICIJE :: SPONZORJI :: POVEZAVE :: FORUM :: TRIATLON

AKTUALNO
Za zaključek EP Šeglova v finalu 200m prosto tik pod stopničkami

Danes se je v Kazanu (Rusija) zaključilo evropsko prvenstvo v kratkih bazenih. Slovenske barve sta na omenjenem prvenstvu zastopali tudi članici našega kluba, Janja Šegel in Daša Tušek.

S svojimi predstavami nas je na prvenstvu še posebaj navduševala Janja Šegel. Danes je nastopala v finalu discipline 200m prosto in pristala tik pod stopničkami, zasedla je 4. mesto. 3. mesto je v isti disciplini osvojila reprezentančna kolegica Katja Fain, ki je tako Sloveniji priborila 101. plavalno medaljo na večjih prvenstvih.

Janja Šegel je poleg zgoraj omenjene discipline nastopila tudi v polfinalu discipline 100m prosto, kjer je zasedla 10. mesto in odplavala nov državni in posledično tudi osebni rekord, ki sedaj znaša 54,05. Do polfinala se je prebila tudi v disciplini 100m hrbtno (14. mesto) z novim osebnim rekordom 59,29.
Nastopila je še v disciplini 100m mešano, kjer je z osebnim rekordom zasedla 20. mesto in v disciplini 50m prosto, kjer je bila 27.

Ne smemo pozabiti na predstave mlade Daše Tušek, ki je v svoji paradni disciplini 800m prosto zasedla 15. mesto, v disciplini 200m prosto pa je bila 38.
Na žalost je Daša svoj nastop zadnji dan prvenstva v disciplini 400m prosto izpustila zaradi slabega počutja.