Domov...prva stran... Domov...prva stran...
ORGANIZACIJA :: TEKMOVANJA :: FOTOKRONIKA :: PONUDBA :: PROPOZICIJE :: SPONZORJI :: POVEZAVE :: FORUM :: TRIATLON

AKTUALNO
KOROŠICI NA EČP V BUDIMPEŠTI

Pretekli teden je v Budimpešti potekalo evropsko člansko prvenstvo v plavanju. Po eno letni prestavitvi so na tekmovanju nastopili najboljši evropski plavalci. Slovenijo sta zastopali tudi mladi Korošici, Janja Šegel in Daša Tušek.
Šeglova se je v svoji paradni disciplini 200m prosto iz dopoldanskih predtekmovanj uvrstila v popoldanska polfinala, kjer pa je zasedla skupno 9.mesto in za vsega eno desetinko zgrežila finale.
Poleg 200m prosto, je Šeglova skupaj z Tjašo Pintar, Katjo Fain in Nežo Klančar nastopila še v štafetah 4x100m prosto in 4x200m prosto. Četvorica se je z novim državnim rekordom v finalu v disciplini 4x100m prosto uvrstila na 7. mesto. Janja je skupaj s štafeto 4x100m mešano (Šegel, Vozel, Fain, Klančar) dosegla tudi nov slovenski rekord, punce pa so se uvrstile na 18. mesto.
V disciplini 4x200m prosto (ista postava kot v 100m štafetah) so punce zgrešile finale in bile 9.
Na prvenstvu je nastopila tudi Daša Tušek. V disciplini 800m prosto je zasedla 15. mesto, v najdaljši disciplini, 1500m prosto, pa je bila 17.