Na spektaklu v Kranju finala in medalje za mlade plavalce Fužinarja

V soboto, 21.1.2023, je v Kranju potekalo eno izmed večjih tekmovanj v Sloveniji za kategorijo mlajših dečkov in mlajših deklic ter kategorijo dečkov in deklic; Boštjanov Dr.Fig. Tekmovanja se je udeležilo skupno 450 mladih plavalcev iz Slovenije in tujine. Tekmovanje je potekalo v treh delih; dopoldanske predtekmovalne skupine, popoldanska direktna finala in večerna finala dopoldanskih disciplin. Plavalni klub Fužinar je zastopalo 12 mladih plavalk in plavalcev. Iz dopoldanskih disciplin so se v večerna finala uvrstili Nik Markač na 100m delfin, 100m hrbtno in 100m mešano; Žan Luka Vušnik na 100m delfin; Pia Božič na 100m delfin in 100m hrbtno; Aleksandra Gnamuš Šlebnik na 100m hrbtno in 100m mešano; ter Gaja Vidrih na 50m prosto in 50m prsno. V popoldanskih direktnih finalih je Nik Markač osvojil 2. mesto na 100m prosto; Aleksandra Gnamuš Šlebnik pa 3. mesto na 100m prsno.
V večernem spektaklu, finalih, je Nik Markač osvojil 2. mesto na 100m hrbtno, na 100m delfin 4.mesto; v finalu 100m delfin je bil Žan Luka Vušnik 6.; v isti disciplini je pri deklicah Pia Božič osvojila 5. mesto. V finalu discipline 100m hrbtno med dekleti je Pia Božič osvojila 5. mesto, Aleksandra Gnamuš Šlebnik pa je zasedla 7. mesto. V finalu discipline 100m mešano je med dečki Nik Markač osvojil 7. mesto; pri deklicah pa je bila Aleksandra Gnamuš Šlebnik sedma. Gaja Vidrih je v finalu 50m prosto osvojila 6. mesto, na 50m prsno pa je bila osma.