Domov...prva stran... Domov...prva stran...
ORGANIZACIJA :: TEKMOVANJA :: FOTOKRONIKA :: PONUDBA :: PROPOZICIJE :: SPONZORJI :: POVEZAVE :: FORUM :: TRIATLON

AKTUALNO
Zaključek plavalnih tekmovanj v Buenos Airesu

Danes ponoči se je zaključil plavalni del tekmovanj na mladinskih olimpijskih igrah v Buenos Airesu. Med 26 slovenskimi športniki sta na olimpijadi tekmovala tudi plavalca Fužinarja, Matija Može in Gal Kordež.

Matija Može je nastopil v disciplinah 100m prsno in 200m prsno. Disciplino 100m prsno je odplaval s časom 1:04,96 in končal na 26.mestu, disciplino 200m prsno pa je v predtekmovanju preplaval v času 2:16,28 in si s 7. mestom zagotovil nastop v popoldanskem finalu. V svojem finalnem nastopu na 200m prsno je dosegel čas 2:16,58 in skupno 6. mesto.

Gal Kordež je nastopil v disciplinah 50m delfin, 100m delfin in 200m delfin. Najkrajšo delfinovo disciplino (50m delfin) je odplaval v času 0:24,99 in dosegel 22. mesto, v disciplini 100m delfin se je s časom 0:55,32 uvrstil na 26. mesto, 200m delfin pa je preplaval v času 2:05,62 in na koncu dosegel skupno 25. mesto

Poleg Matije in Gala sta na igrah v bazenu nastopili tudi Neža Klančar, plavalka ljubljanske Olimpje, in Tina Čelik, plavalka kranjskega Triglava. Obe sta si na igrah tudi priborili medalje. Neža Klančar je bron osvojila v disciplini 50m prosto in 100m prosto, Tina Čelik pa je bron osvojila v disciplini 50m prsno.

Iskrene čestitke vsem za odlične nastope.