Domov...prva stran... Domov...prva stran...
ORGANIZACIJA :: TEKMOVANJA :: FOTOKRONIKA :: PONUDBA :: PROPOZICIJE :: SPONZORJI :: POVEZAVE :: FORUM :: TRIATLON

AKTUALNO
Fužinarjeva ekipa druga na poletnem državnem prvenstvu

V soboto, 19. in nedeljo 20. julija 2014 je v Brestanici pri Krškem potekalo Poletno državno prvenstvo za mlajše dečke in deklice. Tekmovanja se je udeležilo 265 plavalcev iz  26-tih slovenskih klubov. Fužinarjeva ekipa je štela 13 plavalcev in 9 plavalk. Prvenstvo je bilo moštveno in posamično.

Plavalci in plavalke Fužinarja so osvojili moštveno 2. mesto za plavalnim klubom Olimpijo Ljubljana in pred plavalnim klubom Triglavom Kranj.

Posamezno so osvojili 10 prvih, 7 drugih in 5 tretjih mest.

Najuspešnejša naša plavalca sta bila:pri deklicah Metka Remic in pri dečkih Lovro Knez.

Med prve tri so se uvrstili: Metka Remic (mlajši letnik; petkrat prva, trikrat druga), Lovro Knez  (štirikrat prvi, enkrat drugi), Gašper Gregor (enkrat drugi, dvakrat tretji), Zoja Markač (enkrat druga, enkrat tretja).

Uvrstitve štafet:
4x50m mešano dečki prvo mesto (Gal, Gašper, Jaš, Lovro)
4x50m prosto dečki tretja mesto (Tomaž, Gašper, Jaš, Lovro)
4x50m mešano deklice drugo mesto (Zoja, Metka, Katja, Manca)
4x50m prosto deklice tretje mesto (Metka, Teja, Katja, Zoja)

Za ekipo so nastopili še:
Dečki: Žiga Merkač, Jaš Berložnik , Gal Medvešek, Tomaž Uršnik, Rene Ozanič, Nejc Merzdovnik, Klemen Mager, Anže Koroš, Ožbej Knez, Jan Kokot in Žan Rezar.
Deklice: Katja Kajžer, Teja Sagernik, Tinkara Oder, Manca Sedar, Špela Kušej, Neža Ločičnik in Taja Kokošinek.

Za mlajše dečke in deklice je bilo državno prvenstvo zadnja tekma v poletni sezoni 2014.

Z izredno borbenostjo so se uspeli uvrstitvi moštveno na drugo mesto. Z dobrim plavanjem pa so osvojili kopico visokih uvrstitev med najboljše posameznike in s tem uspešno zaključili poletno sezono.

Starši naših plavalcev so se zopet izkazali z navijanjem in s tem veliko prispevali k tekmovalnemu vzdušju.