Domov...prva stran... Domov...prva stran...
ORGANIZACIJA :: TEKMOVANJA :: FOTOKRONIKA :: PONUDBA :: PROPOZICIJE :: SPONZORJI :: POVEZAVE :: FORUM :: TRIATLON

AKTUALNO
Fužinarjevi dečki in deklice moštveni državni prvaki 2013

Od 8. do 10. februarja 2013 se je na Mariboru odvijalo zimsko državno prvenstvo za dečke in deklice. Tekmovanja se je udeležilo 235 plavalcev iz 22-tih slovenskih klubov. Fužinarjeva ekipa je štela 7 plavalcev in 8 plavalk. Prvenstvo je bilo moštveno in posamično. Moštveno so plavalci Fužinarja zmagali pred PK Triglav in PK Ilirijo.
V kategoriji dečkov in deklic so osvojili 26 medalj: 12 zlatih, 8 srebrnih in 6 bronastih.

Mlajši letniki so se 19 krat uvrstili med prve tri. Osvojili so 10 prvih, 9 drugih in 6 tretjih mest.

Uvrstitve v finalih:
Šegel Janja –(šestkrat prva), Jamšek Janja (šestkrat druga), Mojca Hancman (trikrat tretja), Urška Hancman (dvakrat tretja), Vinšek Nina (enkrat četrta, enkrat sedma), Saša Mencinger (enkrat sedma), Oder Gašper (trikrat prvi,dvakrat drugi, enkrat tretji), Dejan Šteharnik (enkrat peti, enkrat šesti, enkrat sedmi , enkrat osmi), Gal Kordež (enkrat peti, enkrat šesti), Matija Može (dvakrat osmi).

Uvrstitve štafet v finalih:
Prvo mesto so osvojile štafete deklic in sicer na 4x100m prosto, 4x200m prosto ter 4x100m mešano. Dečki so osvojili na 4x100m prosto peto mesto, 4x200m prosto četrto mesto ter 4x100m mešano peto mesto.

Za Fužinarjevo ekipo so nastopili še: Sara Račnik, Neja Novak, Blaž Novak, Jani Trbovšek in Žan Rihter, kije v mlajšem letniku osvojil tretje mesto na 1500m prosto.

Med deklicami sta se posebej izkazali Janja Šegel, ki je poleg šestih zmag, odplavala najbolje točkovan rezultat prvenstva (za 200m prsno je prejela 618 točk) in Janja Jamšek, ki je osvojila šest drugih mest in odplavala osmi najbolje točkovan rezultat prvenstva (za 100m mešano je prejela 576 točk). Med dečki pa je Gašper Oder, poleg treh zmag, odplaval najbolje točkovan rezultat prvenstva (na 400m prosto je prejel 565 točk).

Čestitke vsem plavalcem v ekipi, za uspešen nastop na zimskem državnem prvenstvu 2013!