Domov...prva stran... Domov...prva stran...
ORGANIZACIJA :: TEKMOVANJA :: FOTOKRONIKA :: PONUDBA :: PROPOZICIJE :: SPONZORJI :: POVEZAVE :: FORUM :: TRIATLON

AKTUALNO
EP v plavanju, 25-metrski bazen, Chalon sur Saone

Prvi dan v bazenu 14 Slovencev, med njimi Damir in Mojca
Chalon sur Saone - Francoski Chartres gosti evropsko plavalno prvenstvo v 25-metrskih v bazenih. Že danes bo nastopilo tudi 14 Slovencev.

V ospredju bo predvsem Fužinarjev Damir Dugonjić, ki bo skušal ponoviti lanski uspeh s tekmovanja na Poljskem, ko je osvojil srebrno medaljo, a bo finale na sporedu v petek. V tej disciplini bosta nastopila še izkušeni triglavan Emil Tahirovič in njegov klubski kolega Peter John Stevens. Peter Mankoč na 100 delfin, Anja Čarman na 100 hrbtno in Damir Dugonjič na 100 prsno pa bodo že danes pokazali, ali se tudi na tej tekmi lahko borijo za medalje.

Slovenija bo močno zastopana tudi na 100 prosto, kjer se bo predstavila najmlajša slovenska olimpijka iz Londona Velenjčanka Nastja Govejšek, ter članici bronaste štafete 4 x 200 prosto z EP v Debrecenu Ravenčanka Mojca Sagmeister in triglavanka Urša Bežan, obe prav tako udeleženki iger v Veliki Britaniji.

Damir je svojo dopoldansko preizkušnjo že opravil. Na 100m prsno se je s sedmim mestom in časom 58,87 uvrstil v popoldanski polfinale. Mojca se je z novim osebnim rekordom (55,99) uvrstila na 28. mesto.