Domov...prva stran... Domov...prva stran...
ORGANIZACIJA :: TEKMOVANJA :: FOTOKRONIKA :: PONUDBA :: PROPOZICIJE :: SPONZORJI :: POVEZAVE :: FORUM :: TRIATLON

AKTUALNO
FUŽINARJEVI DEČKI IN DEKLICE TRETJI NA ZDP

Od 10. do 12. februarja 2012 se je v Kranju odvijalo zimsko državno prvenstvo za dečke in deklice. Tekmovanja se je udeležilo 215 plavalcev iz 23. slovenskih klubov. Fužinarjeva ekipa je štela 4 plavalce in 8 plavalk. Prvenstvo je bilo ekipno in posamično.
V kategoriji dečkov so osvojili17 medalj: 4 zlate, 9 srebrnih in 4 bronaste. Mlajši letniki so se 24 krat uvrstili med prve tri. Osvojili so 12 prvih, 6 drugih in 6 tretjih mest.
Med prve tri v kategoriji so se uvrstili:
Britovšek Janja (dvakrat prva, dvakrat druga, enkrat tretja), Šegel Janja (dvakrat prva, štirikrat druga), Pavlekovič Marko (dvakrat tretji), Oder Gašper (dvakrat tretji).
Med prve tri v mlajšem letniku so se uvrstili: Šegel Janja (šestkrat prva), Jamšek Janja (petkrat druga, enkrat tretja), Oder Gašper (šestkrat prvi), Koren Klemen (enkrat drugi, petkrat tretji).
Za Fužinarjevo ekipo so nastopili še: Ana Štern, Zala Ločičnik, Ana Podržavnik, Nina Vinšek, Pia Stočko, Niko Podričnik.
Štafete:
4x100m prosto deklice drugo mesto
4x200m prosto deklice drugo mesto
4x100m mešano deklice drugo mesto

Plavalci in plavalke Fužinarja so osvojili ekipno 3. mesto. Boj za tretje mesto se je bil vse do zadnje discipline – štafete 4x100 mešano dečki, ko so naši plavalci premagali Olimpijo.
Po uspešnem nastopu mlajših dečkov in deklic so se tudi dečki in deklice izkazali z dobrimi rezultati in odličnimi uvrstitvami. Posebej se je izkazala Janja Šegel, ki je v svojem letniku zmagala šestkrat, dvakrat pa je bila najhitrejša tudi med starejšimi v kategoriji. Janja Britovšek je bila suverena v hrbtnem slogu, zmagala je na 50 in 200m hrbtno.  Med dečki pa se je dokazal Gašper Oder, ki je v mlajšem letniku zmagal v šestih disciplinah.
Čestitke celotni ekipi za uspešen nastop na državnem prvenstvu!