Domov...prva stran... Domov...prva stran...
ORGANIZACIJA :: TEKMOVANJA :: FOTOKRONIKA :: PONUDBA :: PROPOZICIJE :: SPONZORJI :: POVEZAVE :: FORUM :: TRIATLON

AKTUALNO
Fužinarjevi mlajši dečki in deklice državni prvaki

V soboto, 23. in nedeljo 24. julija 2011 se je na Ravnah odvijalo poletno državno prvenstvo za mlajše dečke in deklice. Tekmovanja se je udeležilo 267 plavalcev iz  22 slovenskih klubov. Fužinarjeva ekipa je štela 14 plavalcev in 8 plavalk. Prvenstvo je bilo ekipno in posamično.
Plavalci in plavalke Fužinarja so osvojili ekipno 1. mesto pred plavalnim klubom Triglav Kranj in Olimpijo Ljubljana.

Zbir točk prvih treh klubov:
1. mesto: PK Fužinar Ravne -  26019 točk
2. mesto: PK Triglav Kranj - 23289 točk
3. mesto: PK Olimpija Ljubljana - 21972 točk

Naši plavalci so v kategoriji ml.dečkov osvojili 32 medalj: 18 zlatih, 8 srebrnih in 6 bronastih. Mlajši letniki pa so 21 krat stopili na stopničke. Osvojili so 6 prvih, 7 drugih in 8 tretjih mest. Po osvojenih medaljah sta bila najuspešnejša plavalca prvenstva Janja Šegel in Gašper Oder.

Med prve tri v kategoriji so se uvrstili: Šegel Janja (osemkrat prva), Jamšek Janja (dvakrat prva,trikrat druga, trikrat tretja), Hancman Urška (dvakrat tretja), Oder Gašper (petkrat prvi, dvakrat drugi), Koren Klemen (dvakrat drugi, enkrat tretji).

Med prve tri v mlajšem letniku so se uvrstili: Hancman Urška (štirikrat prva, enkrat druga, dvakrat tretja), Hancman Mojca (enkrat druga, štirikrat tretja), Kordež Gal (enkrat prvi, enkrat drugi, enkrat tretji), Šteharnik Dejan (enkrat prvi, enkrat drugi), Može Matija (dvakrat drugi, enkrat tretji).

Uvrstitve štafet:
4x50m prosto mlajši dečki - drugo mesto
4x50m mešano mlajši dečki - prvo mesto
4x50m prosto mlajše deklice - prvo mesto
4x50m mešano mlajše deklice - prvo mesto

Za Fužinarjevo ekipo so nastopili še: Trbovšek Jani,  Knez Lovro,  Berložnik Jaš,  Halej Mihael, Medvešek Gal, Merkač Žiga, Novak Blaž, Rihter Žan, Savič Orlando, Stočko Pia, Vinšek Nina, Novak Neja, Račnik Sara.

Kljub hladnemu in deževnemu vremeni, so bili naši plavalci dobro razpoloženi.
Z izredno borbenostjo in odličnimi dosežki so osvojili kopico uvrstitev med najboljše posameznike, ekipno pa so prepričljivo postali državni prvaki.
Za navijaško vzdušje na bazenu pa so poskrbeli starši, ki so složno in glasno spodbujali naše mlade plavalce!